Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Православна светлина бр. 22
Православна светлина бр. 22
11.07.2012.

Sample ImageСОДРЖИНА:
† Излагање по повод матурата на 44-генерација богослови - М-р Дарко Милев
† Излагање од матурантите
† Излагање на митрополит Преспанско-пелагониски г. Петар
† За свештенството – старец Филотеј Зервакос
† Свети Илариј Поатески
† Движењето на коливарите
† Чудата како дел од апост. проповед - 4 дел
† За Божјата Промисла IV дел
† Аскетски тип
† Духовен мозаик -V дел
† Антихристот и бројот 666
† Жените мироносици
† За мајчинството – архиеп. Сергиј Одески
† Не е добро човекот да биде сам – свештеник Борислав Бобевски
† Како да се издржи самотијата кога човек не е во брак?
† Како да се молиме за зависниците од алкохол?
† Зошто палиме свеќи во црква?

 

 Излезе од печат Петровденското издание на списанието „Православна Светлина“.  Во овој 22-ри број се сместени повеќе наслови од нашата православна вера и живот.
Се надеваме дека и овој празничен број на Православна Светлина ќе биде радосна вест за сите верници во Повардарската епархија, па и пошироко.
Вашиот примерок од новиот број ќе можете да го земете за време на претстојните празнични служби.

 
< Претходно   Следно >