Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Божествена Литургија во Битола (08.07.2012)
Божествена Литургија во Битола (08.07.2012)
9.07.2012.

 

Sample Image

 

Во петтата недела по Педесетницата, кога Светата православна црква го чествува споменот на Преподобната маченичка Февронија и Преподобен Дионисиј; Неговото Високопресвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор австралиски г. Петар во сослужение на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, чиноначалствуваше со Божествена Литургија во црквата „Св. Богородица“ во Битола. На Литургијата присуствуваа голем број верници, од кои поголем дел се причестија со Светите Христови Тајни.

 

 

Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >