Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Валандово
Света Божествена Литургија во Валандово
30.04.2012.
Sample Image

 

Во втората недела по Пaсха, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Св. вмч. Димитриј“ во Валандово. На Литургијата, Митрополитот Агатангел благоволи и го ракоположи во свештеник, досегашниот ѓакон Мишо Тодоров од Велес. По завршувањето на Литургијата, Митрополитот заедно со свештениците и верниот народ се упатија во новата градска капела, каде што се изврши чинот на осветување на капелата.

 
< Претходно   Следно >