Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Литургија на претходно осветени дарови

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Литургија на претходно осветени дарови
6.04.2012.
Sample Image   Sample Image
 
Во петок од шестата седмица од Великиот Пост, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Литургија на претходно осветени дарови во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес. На Литургијата сослужуваа дел од свештенослужителите од велешкото архиерејско намесништво, а присуствуваа и сите останати свештеници од ова намесништво. По Литургијата беше извршена исповед на свештенството.

 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >