Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Предавање на тема „Христијанство“

 
Sample Image

  • Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Предавање на тема „Христијанство“
29.12.2011.

 

Sample Image

 

На покана на наставничкиот совет при Велешката гимназија, секретарот на Повардарската епархија, ѓакон Влатко Стоменов одржа предавање на тема „Христијанство“ пред учениците од IV година во Велешката гимназија. На предавањето, ѓаконот Стоименов ги запозна учениците со општи теми од Православието. Предавањето на ѓаконот беше во склоп на наставната програма по предметот филозофија, во делот посветен на религиите. Предавања од ваков тип се планирани и за во иднина.

 

 
< Претходно   Следно >