Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Едиција „Библиски настани“ бр. 8

• Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

Едиција „Библиски настани“ бр. 8
26.12.2011.

Излезе од печат осмиот број од илустрираната едиција „Библиски Настани“, со работен наслов Страшниот Суд, во кој е обработен расказот за пророкот Еремија.

Илустрираната едиција „Библиски Настани“ содржи 14 изданија, кои ќе се печатат во тираж од 10.000 броја, а ќе излегуваат од печат во определен временски интервал. Вакво илустрирано библиско издание се печати за првпат во историјата на издаваштво на Македонската Православна Црква, а досега не се испечатени слични изданија ниту во останатите православни цркви на Балканот.