Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Св. петнаесет Тивериополски маченици

 
Sample Image

  • Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Св. петнаесет Тивериополски маченици
12.12.2011.

 

Sample Image

 

На денот кога Македонската православна црква го чествува споменот на Светите петнаесет Тивериополски маченици, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена литургија во црквата „Св. Атанасиј“ во Богданци. На Литургијата сослужуваа свештеници од гевгелиското намесништво, а молитвено присуствуваа многумина верници од кои поголем дел се причестија со Светите Христови дарови.

 
< Претходно   Следно >