Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија

 
Sample Image

  • Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Архиерејска Литургија
2.12.2011.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

На 02. 12. 2011 година (петок), Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во новоосветената црква „Св. Петка“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >