Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Св. Григориј Палама, Архиерејска Литургија - Струмица

 
Sample Image

  • Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Св. Григориј Палама, Архиерејска Литургија - Струмица
28.11.2011.
 
Sample Image
 
На празникот на Свети Григориј Палама, Митрополитот Повардарски г. Агатангел сослужуваше на Светата Божествена Литургија во храмот посветен на овој светител во Струмица, на која чиноначалствуваше Митрополитот Струмички г. Наум.
 
< Претходно   Следно >