Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Св. Григориј Палама, Архиерејска Литургија - Струмица

• Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

Св. Григориј Палама, Архиерејска Литургија - Струмица
28.11.2011.

На празникот на Свети Григориј Палама, Митрополитот Повардарски г. Агатангел сослужуваше на Светата Божествена Литургија во храмот посветен на овој светител во Струмица, на која чиноначалствуваше Митрополитот Струмички г. Наум.