Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архангел Михаил, Архиерејска Литургија

• Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

Архангел Михаил, Архиерејска Литургија
24.11.2011.

Sample Image   Sample Image

На денот кога Светата православна црква го чествува споменот на Светиот Архистратиг Михаил и останатите Сили небесни бестелесни, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес се отслужи Света Ахиерејска Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен и свештенослужители од Велес.