Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија - Гевгелија
31.10.2011.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

На 30 октомври 2011 година, на денот кога Светата православна црква го слави споменот на Светиот пророк Осија; Светите маченици и бесребреници Козма и Дамјан и Преподобниот маченик Андреј, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија.

 

 
< Претходно   Следно >