Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Покров на Пресвета Богородица
14.10.2011.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

На празникот Покров на Пресвета Богородица, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот посветен на овој празник во велешкото село Каратманово.

 
< Претходно   Следно >