Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Православна Светлина бр. 19
10.10.2011.

Sample ImageИзлезе од печат новиот број на списанието „Православна Светлина“. Во овој број, 19 по ред, ги подготвивме следниве наслови, од кои дел се авторски текстови, а дел преводи од истакнати теолози:

Секој верник треба да ја знае православната вера

За верата (Блум)

Христијаните – народ избран

Апостолството на апостолите 2 дел

Ликот на Богомајката

Божјата промисла

Запамтете ги заветите што ги дадовте при крштевањето

Религиозни типови 1 дел

Прозорливата Еленаба

Блаженство на невината душа

„Лепче и винце“

Чудата на свети Нектариј

Предговор за каноните

Против лечењето кај бајачи

Новиот број на списанието може да се најде низ сите цркви и манастири ширум Повардарската епархија.

 
< Претходно   Следно >