Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Светиот цар Константин и царица Елена
7.06.2011.
 
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image

 

На денот кога Светата православна црква го слави споменот на светиот цар Константин и светата царица Елена , Митрополитот Повардарски г.Агатангел отслужи Архиерејска Литургија во храмот посветен на овие светители во селото Миравци. На Литургијата сослужуваа свештенослужители од гевгелиското намесништво на епархијата, а молитвено присуствуваа голем број жители од ова и околните села кои овој ден го прославуваат и како слава на селото. 

 
< Претходно   Следно >