Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на капела
1.06.2011.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

На ден 31. 05. 2011 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенослужители од кавадаречкото намесништво на епархијата, изврши осветување на нова градска капела во Неготино.
Во капелата со површина од 400 метри квадратни се наоѓаат влезен трем, сала за излагање, просторијата за подготовка, за оддржување, за најблиските и за свештените лица.

 
< Претходно   Следно >