Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Цветници, 2011
18.04.2011.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

На денот кога го празнуваме споменот на влегувањето на нашиот Спасител Исус Христос во Ерусалим - Цветници , во сите поголеми храмови ширум Повардарската епархија беше отслужена Света Божествена Литургија. Митрополитот Повардарски г. Агатангел чиноначалствуваше со Божествената Литургија во храмот „Св. Димитриј“ во Валандово.

Верниот православен народ  од денешниот ден го започнува чествувањето на најтешката седмица во историјата на човештвото, седмицата на Христовите страдања која уште се нарекува и „Страстна“. 

 

Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >