Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на камен темелник
18.04.2011.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

На Лазарова Сабота, по завршувањето на Божествената Литургија, Митрополитот Повардарски г. Агатангел благоволи и изврши осветување на камен темелник на нова административна зграда при црквата „Свето Вознесение Христово“ во Велес. Новата зграда ќе се гради со финансиски средства на Повардарската епархија, црквата „Св. Спас“ и донации од верници.

 
< Претходно   Следно >