Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на крст за камбанарија
28.03.2011.
Sample Image   Sample Image
 
На ден 26. 03. 2011 година (сабота) Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештеници од Велес изврши осветување на крст за камбанаријата на новата црква „Св. Кирил и Методиј“ која се наоѓа во центарот на Велес.
 
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >