Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Недела на Св. Григориј Палама
21.03.2011.

 

Sample Image
 

 

На 20. 03. 2011 година, во неделата од втората седмица од Великиот Пост, посветена на Св. Григориј Палама, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство, отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Кавадарци. 

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >