Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија
27.12.2010.

 

Sample Image   Sample Image

 

На ден 26.12.2010 година, денот кога Светата православна црква го чествува споменот на Светите маченици Евстратиј, Аксентиј, Евгениј, Мардариј и Орест; Светата маченичка и девица Лукија (Луција), Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Свето Вознесение Христово - Св. Спас“ во Велес. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители од градот Велес, а пред присутните верници со проповед се обрати старешината на храмот, свештеникот Горан Панзов.

 
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 
 
< Претходно   Следно >