Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот... arrow Настани во најава
Настани во најава
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
12.03.2019. Соопштение-Тодорова сабота и Недела на Православието 317
7.03.2019. Распоред на служби во Великот Пост - Велес 226
3.01.2019. Распоред на претстојните празнични богослужби 593
12.12.2018. ПОВИК ЗА СЕНОЌНО БДЕНИЕ 465
15.10.2018. Осветување на црквата „Св. вмч. Георгиј“ Отовица 284
6.06.2018. Групна крштевка на реката Бабуна 338
30.04.2018. Јубилеен концерт на младинскиот хор 130
27.04.2018. 40 години Повардарска епархија 829
27.04.2018. Саем на книгата 2018 354
26.03.2018. РАСПОРЕД НА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ БОГОСЛУЖБИ 624
6.03.2018. Великопосен концерт, 2018 414
20.02.2018. Соопштение-Тодорова сабота и Недела на Православието 325
26.12.2017. Распоред на претстојните празнични богослужби 1270
8.12.2017. Сеноќно бдение во Велес 240
27.10.2017. Преосветување на црквата „Св. Атанасиј“ Неготино 259
11.07.2017. Чествување на св. вмч. Пантелејмон 285
23.06.2017. Групна крштевка на реката Бабуна 3740
26.05.2017. Конкурс за запишување во Богословијата 628
28.03.2017. Саем на книгата 2017 866
10.03.2017. Великопосен концерт 3209
10.03.2017. РАСПОРЕД НА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ БОГОСЛУЖБИ 3794
2.03.2017. Соопштение-Тодорова сабота и Недела на Православието 474
5.01.2017. Пријавување за Богојавление 387
4.01.2017. Распоред на претстојните празнични богослужби 1153
20.12.2016. Сеноќно бдение во Велес 654
5.12.2016. Св. Климент Охридски 366
7.09.2016. Соопштение 373
24.06.2016. Групна крштевка на реката Бабуна, 2016 5810
23.05.2016. Осветување на манастирскиот храм „Св. вмч. Ѓорѓи“ 1792
16.05.2016. Осветување на болничкиот храм „Св. Козма и Дамјан“ 3888
13.04.2016. Распоред на Велигденските богослужби 1385
13.04.2016. Саем на книгата 2016 429
4.04.2016. Великопосен концерт 1501
4.04.2016. Сеноќно бдение, Гевгелија 879
4.01.2016. Распоред за претстојните празнични богослужби 1066
10.12.2015. Сеноќно бдение, Кавадарци 1020
7.12.2015. Св. Климент Охридски 549
14.10.2015. Групна венчавка 2015 1351
25.09.2015. Покана за осветување на нов храм во Кавадарци 1332
14.08.2015. Покана за освет на камен темелник на нова црква 2480
26.06.2015. Групна крштевка на реката Бабуна 1717
28.04.2015. Саем на книгата 2015 1031
21.04.2015. Поклоничко патување на Црна Гора 893
6.04.2015. Распоред на Велигденските богослужби 1181
4.03.2015. Великопосен концерт 1504
2.01.2015. Распоред на празнични богослужби 993
10.12.2014. Сеноќно бдение 1224
18.09.2014. Концерт на хорот „Св. вмч. Пантелејмон“ 1098
16.09.2014. Групна венчавка 2014 2267
15.09.2014. Фрескоживопис на храмот „Св. Троица“ 1593
 
<< Почеток < Претходна 1 2 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 50 од 98