Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
24.02.2015. Трибина на тема „Постот во Православието“, Гевгелија 1900
16.02.2015. Предговор „Беседи за животот по животот - том II“ 1494
16.02.2015. Предговор „Исус Христос–чудо на светската историја“ 1323
30.01.2015. Излагање на свештеничко собрание - отец Русе Жекоски 1564
5.01.2015. Интервју на Митрополитот Агатангел за „Дневник“ 1299
2.01.2015. Апел за помош за обновата на црквата „Св. Атанасиј“ 2366
31.12.2014. Божикно послание 1383
10.11.2014. Проповед на Митровден - Митрополит Јосиф 1466
11.06.2014. Беседа на Педесетница - отец Горан Панзов 1437
30.04.2014. Беседа на Томина недела - отец Виктор Димовски 1471
16.04.2014. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 1395
10.04.2014. Промоција на книгата „Пејач на покајанието“ 1909
26.03.2014. Слово на Митрополитот на Великопосниот концерт 1445
13.03.2014. Слово на празникот на светиот Агатангел Битолски 1563
10.03.2014. Слово во Неделата на православието 1425
30.12.2013. Божикно послание 1473
11.11.2013. Слово на Митрополит Јосиф на Митровден, Кавадарци 1353
11.11.2013. Колумна на Митрополит Агатангел во „Дневник“ 1366
23.09.2013. Послание пред референдумот 290
15.07.2013. Проповед - свештеник Борислав Бобевски 1454
18.06.2013. Обраќање на епископот Велички г. Јосиф 1560
17.06.2013. Говор по повод матурата на 45-та генерација богослови 1667
29.04.2013. Велигденско послание 2013 1453
25.03.2013. Проповед во Неделата на православието 1795
25.03.2013. Проповед на Тодорова сабота 1671
18.03.2013. Проповед во Неделата на простувањето 1712
13.03.2013. Проповед на празникот на Св. Агатангел Битолски 1513
21.02.2013. Проповед на Св. Трифун - Епископ Лешочки Јосиф 1421
25.01.2013. интервју - протоереј-ставрофор Бошко Кипровски 2115
4.01.2013. Божикно послание 1612
26.11.2012. Предговор за стрипот „Роден за да биде цар“ 2167
25.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 1477
25.10.2012. Пристапна беседа на епископот Лешочки, г. Јосиф 1462
8.10.2012. Г-ѓа Валентина Божиновска - говор на АЦН Собор 1591
8.10.2012. Пристапна беседа на епископот Велички, г. Јосиф 1631
8.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 1476
8.10.2012. Слово на отворањето на Црковно-народниот собор 1379
20.09.2012. Слово по повод почетокот на новата академска година 1406
15.08.2012. 8 години www.povardarska-eparhija.org.mk 4077
20.06.2012. Митрополит Петар - слово по повод матура 1765
20.06.2012. Говор од името на матурантите 2230
20.06.2012. проф. м-р Дарко Милев - говор по повод матурата 1565
2.05.2012. Жени Мироносици 1819
2.05.2012. За свештеничката служба 1772
19.04.2012. Реакција на Митрополитот во весникот „Дневник“ 1830
9.04.2012. Велигденско послание 2012 1434
20.02.2012. Против Карневалите 1590
12.01.2012. ПЕРВЕРЗНО Македонец во грчкиот парламент 1615
12.01.2012. Хагиографија - прв и втор дел 2252
10.01.2012. Божикно послание од Архиепископот 1409
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 51 - 100 од 259