Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
30.04.2014. Беседа на Томина недела - отец Виктор Димовски 2626
16.04.2014. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 2393
10.04.2014. Промоција на книгата „Пејач на покајанието“ 3147
26.03.2014. Слово на Митрополитот на Великопосниот концерт 2630
13.03.2014. Слово на празникот на светиот Агатангел Битолски 2586
10.03.2014. Слово во Неделата на православието 2388
30.12.2013. Божикно послание 2341
11.11.2013. Слово на Митрополит Јосиф на Митровден, Кавадарци 2360
11.11.2013. Колумна на Митрополит Агатангел во „Дневник“ 2466
23.09.2013. Послание пред референдумот 1250
15.07.2013. Проповед - свештеник Борислав Бобевски 2473
18.06.2013. Обраќање на епископот Велички г. Јосиф 2524
17.06.2013. Говор по повод матурата на 45-та генерација богослови 2746
29.04.2013. Велигденско послание 2013 2448
25.03.2013. Проповед во Неделата на православието 2858
25.03.2013. Проповед на Тодорова сабота 2942
18.03.2013. Проповед во Неделата на простувањето 2943
13.03.2013. Проповед на празникот на Св. Агатангел Битолски 2624
21.02.2013. Проповед на Св. Трифун - Епископ Лешочки Јосиф 2421
25.01.2013. интервју - протоереј-ставрофор Бошко Кипровски 3609
4.01.2013. Божикно послание 2611
26.11.2012. Предговор за стрипот „Роден за да биде цар“ 3394
25.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 2474
25.10.2012. Пристапна беседа на епископот Лешочки, г. Јосиф 2502
8.10.2012. Г-ѓа Валентина Божиновска - говор на АЦН Собор 2575
8.10.2012. Пристапна беседа на епископот Велички, г. Јосиф 2660
8.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 2491
8.10.2012. Слово на отворањето на Црковно-народниот собор 2359
20.09.2012. Слово по повод почетокот на новата академска година 2328
15.08.2012. 8 години www.povardarska-eparhija.org.mk 5076
20.06.2012. Митрополит Петар - слово по повод матура 2746
20.06.2012. Говор од името на матурантите 3664
20.06.2012. проф. м-р Дарко Милев - говор по повод матурата 2572
2.05.2012. Жени Мироносици 2910
2.05.2012. За свештеничката служба 2701
19.04.2012. Реакција на Митрополитот во весникот „Дневник“ 2850
9.04.2012. Велигденско послание 2012 2319
20.02.2012. Против Карневалите 2606
12.01.2012. ПЕРВЕРЗНО Македонец во грчкиот парламент 2645
12.01.2012. Хагиографија - прв и втор дел 3575
10.01.2012. Божикно послание од Архиепископот 2390
26.12.2011. Предговор на стрипот за пророкот Еремија 2468
12.09.2011. Протоѓакон Славе П. ПРОЈКОВСКИ 2397
22.08.2011. Беседа на архиепископот 08. 08. 2011 2508
22.08.2011. Беседа на архиепископот 09. 08. 2011 2611
11.08.2011. Канони на Светата православна црква 6342
11.08.2011. Црквата - Тело Христово и полнота во Светиот Дух 3586
11.08.2011. Обраќање на Градоначалникот Горан Петров 2692
11.08.2011. Говор на Митрополиот Агатангел за Св. Пантелејмон 2725
20.04.2011. Православна Светлина бр. 17 2745
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 101 - 150 од 300