Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
6.04.2023. Велигденско послание - Митрополит Агатангел 93
14.03.2023. Предговор на книгата за Старец Тадеј 346
26.12.2022. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 200
30.09.2022. Семакедонски православен собор, 2022 292
6.09.2022. Предговор на книгата „Ти си ми сè“ 358
6.09.2022. Предговор на книгата „Патокази за вечност“ 290
5.09.2022. Беседа - професор Ѓакон Илија Петров 302
5.09.2022. Беседа - г. Јосиф, митрополит Тетовско-гостиварски 307
31.08.2022. Колумна на Митрополитот Агатангел 31.08.2022 260
23.05.2022. Проповед за игуменот Јоаким Крчовски 586
18.04.2022. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 307
28.12.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 441
16.12.2021. Вистинскиот печат на ова - нашево време 567
14.12.2021. Проф. д-р Мишо Нетков за филмот „Печат на едно време“ 478
26.11.2021. „Печат на едно време“ документарен филм 1391
27.08.2021. Во денот Успение на Пресвета Богородица 766
19.04.2021. Велигденско послание 645
19.04.2021. Предговор на книгата „Христос е слобода“ 796
1.04.2021. Предговор на книгата „Сестри“ 1101
1.04.2021. Предговор на книгата „Сродни души“ 1177
12.03.2021. Проповед - протоереј ставрофор Горан Панзов 731
4.01.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 741
3.11.2020. За Литургијата на светиот апостол Јаков 982
22.09.2020. Проповед - протоереј Борислав Бобевски 786
1.09.2020. По повод јавниот апел на г-дин Трифун Костовски 733
7.07.2020. Послание на Митрополитот Агатангел 1889
13.04.2020. Велигденско послание-Митрополит Агатангел 1144
24.03.2020. Послание на Митрополитот Агатангел за пандемијата 4866
12.03.2020. Проповед на празникот на св. Агатангел Битолски 1105
2.01.2020. Божикно послание на Митрополит Агатангел 972
2.09.2019. ПРОПОВЕД - отец Дарко Милев 1062
7.06.2019. Проповед на Вознесение Христово 1164
22.04.2019. Велигденско послание - Митрополит Агатангел 1129
18.03.2019. Слово во Неделата на Православието 2338
11.03.2019. Слово во Сиропусна Недела 1637
18.01.2019. Рецензија втора 1667
18.01.2019. Рецензија прва 1837
26.11.2018. Беседа на новоизбраниот Епископ Полјански г. Јаков 1809
9.10.2018. Слово на Митрополитот Агатангел на АЦНС 1739
23.05.2018. Слово на Архиепископот за 40-годишниот јубилеј 1623
5.04.2018. Велигденско послание 2018 1956
13.03.2018. Проповед на празинот на св. Агатангел Битолски 1803
26.02.2018. Репортажа од Белорусија 1600
26.02.2018. Слово во Неделата на православието 1886
7.01.2018. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 2150
8.12.2017. ФОТО И ВИДЕО ОД ОСВЕТ НА „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ 2091
7.11.2017. Слово на Митрополитот Тимотеј, Неготино 1930
12.09.2017. Слово на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стеф 2031
12.09.2017. Митрополит Тимотеј - Слово на Вечерната богослужба 1931
9.09.2017. Резолуција на Американско-канадската епархија 2391
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 50 од 290