Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
11.04.2016. Беседа во Неделата на Св. Јован Лествичник 1560
6.04.2016. Беседа во Крсопоклоната недела 1600
4.01.2016. Божикно послание 2060
31.08.2015. Слово на освет на камен темелник, Велес 1833
29.05.2015. Излагање на свештеничко собрание, отец Игор Пармачки 3640
14.04.2015. Велигденско послание 1826
25.03.2015. Предговор „Проповедничка енциклопедија“ 1964
23.03.2015. Слово на Митрополитот на Великопосниот концерт 1749
16.03.2015. Проповед - Св. Агатангел Битолски 1711
2.03.2015. Проповед во Неделата на Православието 1698
24.02.2015. Трибина на тема „Постот во Православието“, Гевгелија 2237
16.02.2015. Предговор „Беседи за животот по животот - том II“ 1739
16.02.2015. Предговор „Исус Христос–чудо на светската историја“ 1600
30.01.2015. Излагање на свештеничко собрание - отец Русе Жекоски 1774
5.01.2015. Интервју на Митрополитот Агатангел за „Дневник“ 1564
2.01.2015. Апел за помош за обновата на црквата „Св. Атанасиј“ 2639
31.12.2014. Божикно послание 1628
10.11.2014. Проповед на Митровден - Митрополит Јосиф 1746
11.06.2014. Беседа на Педесетница - отец Горан Панзов 1686
30.04.2014. Беседа на Томина недела - отец Виктор Димовски 1657
16.04.2014. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 1594
10.04.2014. Промоција на книгата „Пејач на покајанието“ 2151
26.03.2014. Слово на Митрополитот на Великопосниот концерт 1728
13.03.2014. Слово на празникот на светиот Агатангел Битолски 1811
10.03.2014. Слово во Неделата на православието 1630
30.12.2013. Божикно послание 1645
11.11.2013. Слово на Митрополит Јосиф на Митровден, Кавадарци 1552
11.11.2013. Колумна на Митрополит Агатангел во „Дневник“ 1640
23.09.2013. Послание пред референдумот 503
15.07.2013. Проповед - свештеник Борислав Бобевски 1668
18.06.2013. Обраќање на епископот Велички г. Јосиф 1763
17.06.2013. Говор по повод матурата на 45-та генерација богослови 1939
29.04.2013. Велигденско послание 2013 1681
25.03.2013. Проповед во Неделата на православието 2042
25.03.2013. Проповед на Тодорова сабота 1948
18.03.2013. Проповед во Неделата на простувањето 2054
13.03.2013. Проповед на празникот на Св. Агатангел Битолски 1779
21.02.2013. Проповед на Св. Трифун - Епископ Лешочки Јосиф 1636
25.01.2013. интервју - протоереј-ставрофор Бошко Кипровски 2441
4.01.2013. Божикно послание 1858
26.11.2012. Предговор за стрипот „Роден за да биде цар“ 2481
25.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 1690
25.10.2012. Пристапна беседа на епископот Лешочки, г. Јосиф 1705
8.10.2012. Г-ѓа Валентина Божиновска - говор на АЦН Собор 1806
8.10.2012. Пристапна беседа на епископот Велички, г. Јосиф 1893
8.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 1709
8.10.2012. Слово на отворањето на Црковно-народниот собор 1598
20.09.2012. Слово по повод почетокот на новата академска година 1598
15.08.2012. 8 години www.povardarska-eparhija.org.mk 4325
20.06.2012. Митрополит Петар - слово по повод матура 2021
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 51 - 100 од 269