Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
10.03.2014. Слово во Неделата на православието 2260
30.12.2013. Божикно послание 2204
11.11.2013. Слово на Митрополит Јосиф на Митровден, Кавадарци 2195
11.11.2013. Колумна на Митрополит Агатангел во „Дневник“ 2270
23.09.2013. Послание пред референдумот 1111
15.07.2013. Проповед - свештеник Борислав Бобевски 2299
18.06.2013. Обраќање на епископот Велички г. Јосиф 2357
17.06.2013. Говор по повод матурата на 45-та генерација богослови 2555
29.04.2013. Велигденско послание 2013 2269
25.03.2013. Проповед во Неделата на православието 2681
25.03.2013. Проповед на Тодорова сабота 2720
18.03.2013. Проповед во Неделата на простувањето 2713
13.03.2013. Проповед на празникот на Св. Агатангел Битолски 2414
21.02.2013. Проповед на Св. Трифун - Епископ Лешочки Јосиф 2242
25.01.2013. интервју - протоереј-ставрофор Бошко Кипровски 3369
4.01.2013. Божикно послание 2432
26.11.2012. Предговор за стрипот „Роден за да биде цар“ 3199
25.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 2307
25.10.2012. Пристапна беседа на епископот Лешочки, г. Јосиф 2347
8.10.2012. Г-ѓа Валентина Божиновска - говор на АЦН Собор 2380
8.10.2012. Пристапна беседа на епископот Велички, г. Јосиф 2520
8.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 2308
8.10.2012. Слово на отворањето на Црковно-народниот собор 2175
20.09.2012. Слово по повод почетокот на новата академска година 2160
15.08.2012. 8 години www.povardarska-eparhija.org.mk 4893
20.06.2012. Митрополит Петар - слово по повод матура 2582
20.06.2012. Говор од името на матурантите 3424
20.06.2012. проф. м-р Дарко Милев - говор по повод матурата 2410
2.05.2012. Жени Мироносици 2704
2.05.2012. За свештеничката служба 2531
19.04.2012. Реакција на Митрополитот во весникот „Дневник“ 2659
9.04.2012. Велигденско послание 2012 2131
20.02.2012. Против Карневалите 2449
12.01.2012. ПЕРВЕРЗНО Македонец во грчкиот парламент 2441
12.01.2012. Хагиографија - прв и втор дел 3341
10.01.2012. Божикно послание од Архиепископот 2201
26.12.2011. Предговор на стрипот за пророкот Еремија 2301
12.09.2011. Протоѓакон Славе П. ПРОЈКОВСКИ 2256
22.08.2011. Беседа на архиепископот 08. 08. 2011 2355
22.08.2011. Беседа на архиепископот 09. 08. 2011 2439
11.08.2011. Канони на Светата православна црква 5996
11.08.2011. Црквата - Тело Христово и полнота во Светиот Дух 3383
11.08.2011. Обраќање на Градоначалникот Горан Петров 2504
11.08.2011. Говор на Митрополиот Агатангел за Св. Пантелејмон 2511
20.04.2011. Православна Светлина бр. 17 2546
19.04.2011. Велигденски празници 4006
19.04.2011. Велигденско послание 2455
15.02.2011. Предговор за стрипот за пророк Илија 2657
9.02.2011. Кон делото на Станија Узунчева - Митрополит Агатангел 3017
9.02.2011. Кон делото на Станија Узунчева - проф. П. Златески 2895
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 101 - 150 од 295