Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
29.12.2023. Распоред на претстојните архиерејски богослужби 834
22.12.2023. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 468
27.11.2023. Проповед на јубилејот 25 години архипастирска мисија 289
5.10.2023. Беседа на Архиепископот на Семакедонскиот Собор 185
6.07.2023. Предговор за делата на свети Јован Златоуст 572
6.04.2023. Велигденско послание - Митрополит Агатангел 263
14.03.2023. Предговор на книгата за Старец Тадеј 598
26.12.2022. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 346
30.09.2022. Семакедонски православен собор, 2022 448
6.09.2022. Предговор на книгата „Ти си ми сè“ 573
6.09.2022. Предговор на книгата „Патокази за вечност“ 488
5.09.2022. Беседа - професор Ѓакон Илија Петров 524
5.09.2022. Беседа - г. Јосиф, митрополит Тетовско-гостиварски 489
31.08.2022. Колумна на Митрополитот Агатангел 31.08.2022 413
23.05.2022. Проповед за игуменот Јоаким Крчовски 796
18.04.2022. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 450
28.12.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 607
16.12.2021. Вистинскиот печат на ова - нашево време 751
14.12.2021. Проф. д-р Мишо Нетков за филмот „Печат на едно време“ 685
26.11.2021. „Печат на едно време“ документарен филм 1800
27.08.2021. Во денот Успение на Пресвета Богородица 952
19.04.2021. Велигденско послание 806
19.04.2021. Предговор на книгата „Христос е слобода“ 1009
1.04.2021. Предговор на книгата „Сестри“ 1289
1.04.2021. Предговор на книгата „Сродни души“ 1446
12.03.2021. Проповед - протоереј ставрофор Горан Панзов 910
4.01.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 911
3.11.2020. За Литургијата на светиот апостол Јаков 1201
22.09.2020. Проповед - протоереј Борислав Бобевски 1007
1.09.2020. По повод јавниот апел на г-дин Трифун Костовски 904
7.07.2020. Послание на Митрополитот Агатангел 2133
13.04.2020. Велигденско послание-Митрополит Агатангел 1325
24.03.2020. Послание на Митрополитот Агатангел за пандемијата 5132
12.03.2020. Проповед на празникот на св. Агатангел Битолски 1290
2.01.2020. Божикно послание на Митрополит Агатангел 1159
2.09.2019. ПРОПОВЕД - отец Дарко Милев 1266
7.06.2019. Проповед на Вознесение Христово 1353
22.04.2019. Велигденско послание - Митрополит Агатангел 1319
18.03.2019. Слово во Неделата на Православието 2589
11.03.2019. Слово во Сиропусна Недела 1842
18.01.2019. Рецензија втора 1837
18.01.2019. Рецензија прва 2048
26.11.2018. Беседа на новоизбраниот Епископ Полјански г. Јаков 2009
9.10.2018. Слово на Митрополитот Агатангел на АЦНС 1940
23.05.2018. Слово на Архиепископот за 40-годишниот јубилеј 1837
5.04.2018. Велигденско послание 2018 2109
13.03.2018. Проповед на празинот на св. Агатангел Битолски 1982
26.02.2018. Репортажа од Белорусија 1770
26.02.2018. Слово во Неделата на православието 2060
7.01.2018. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 2319
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 50 од 295