Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
9.05.2024. Икона на Мајката Божја наречена „Скоропослушничка“ 443
30.04.2024. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 374
10.04.2024. Предговор на книгата „Света Ксенија Петроградска“ 249
10.04.2024. Предговор на книгата „Пат на небо“ 293
10.04.2024. Предговор на книгата „Средба со Бог“ 272
29.12.2023. Распоред на претстојните архиерејски богослужби 1092
22.12.2023. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 770
27.11.2023. Проповед на јубилејот 25 години архипастирска мисија 491
5.10.2023. Беседа на Архиепископот на Семакедонскиот Собор 409
6.07.2023. Предговор за делата на свети Јован Златоуст 938
6.04.2023. Велигденско послание - Митрополит Агатангел 455
14.03.2023. Предговор на книгата за Старец Тадеј 932
26.12.2022. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 520
30.09.2022. Семакедонски православен собор, 2022 629
6.09.2022. Предговор на книгата „Ти си ми сè“ 834
6.09.2022. Предговор на книгата „Патокази за вечност“ 640
5.09.2022. Беседа - професор Ѓакон Илија Петров 782
5.09.2022. Беседа - г. Јосиф, митрополит Тетовско-гостиварски 688
31.08.2022. Колумна на Митрополитот Агатангел 31.08.2022 587
23.05.2022. Проповед за игуменот Јоаким Крчовски 1001
18.04.2022. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 558
28.12.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 776
16.12.2021. Вистинскиот печат на ова - нашево време 904
14.12.2021. Проф. д-р Мишо Нетков за филмот „Печат на едно време“ 880
26.11.2021. „Печат на едно време“ документарен филм 2082
27.08.2021. Во денот Успение на Пресвета Богородица 1102
19.04.2021. Велигденско послание 950
19.04.2021. Предговор на книгата „Христос е слобода“ 1202
1.04.2021. Предговор на книгата „Сестри“ 1474
1.04.2021. Предговор на книгата „Сродни души“ 1666
12.03.2021. Проповед - протоереј ставрофор Горан Панзов 1070
4.01.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 1072
3.11.2020. За Литургијата на светиот апостол Јаков 1391
22.09.2020. Проповед - протоереј Борислав Бобевски 1155
1.09.2020. По повод јавниот апел на г-дин Трифун Костовски 1044
7.07.2020. Послание на Митрополитот Агатангел 2308
13.04.2020. Велигденско послание-Митрополит Агатангел 1468
24.03.2020. Послание на Митрополитот Агатангел за пандемијата 5369
12.03.2020. Проповед на празникот на св. Агатангел Битолски 1479
2.01.2020. Божикно послание на Митрополит Агатангел 1323
2.09.2019. ПРОПОВЕД - отец Дарко Милев 1448
7.06.2019. Проповед на Вознесение Христово 1566
22.04.2019. Велигденско послание - Митрополит Агатангел 1528
18.03.2019. Слово во Неделата на Православието 2764
11.03.2019. Слово во Сиропусна Недела 2018
18.01.2019. Рецензија втора 1997
18.01.2019. Рецензија прва 2226
26.11.2018. Беседа на новоизбраниот Епископ Полјански г. Јаков 2222
9.10.2018. Слово на Митрополитот Агатангел на АЦНС 2131
23.05.2018. Слово на Архиепископот за 40-годишниот јубилеј 1969
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 50 од 300