Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на камбанарија
27.01.2009.
 
 
 
 Sample Image
 
 
На ден 25.01.2009, недела, во манастирот „Св. Ѓорѓи“ беше отслужена Света Божествена Литургија. Архиепископот Охридски и Македонски Г.Г. Стефан во сослужение на Митрополитите Повардарски г. Агатангел и Дебарско-Кичевски г. Тимотеј најпрво го освети новиот црковен фрескоживопис, кој го подари неготинската винарија „Бовин“, а потоа чиноначалствуваше со Светата Литургија.
 
 
Повеќе...
 
Сајт на Македонската Богословија
22.01.2009.
 
 
  Sample Image
 
  
Македонската Православна Богословија „Св. Климент Охридски“ во Драчево доби свој сопствен сајт. Сајтот можете да го посетите на адресата www.pravoslavnavistina.com
 
 
 
Осветување на камен темелник
22.01.2009.
 
 Sample Image
 
На ден 21. 01. 2009 год. Митрополитот Повардарски г. Агатангел благоволи и изврши освет на камен темелник на нови социјални станови во Кавадарцикои ќе ги гради Владата на Република Македонија.
Повеќе...
 
Света Божествена Литургија
22.01.2009.
 
Sample Image
 
 
На празникот Собор на Св. Јован Крстител, во црквата „Св. Јован Крстител“ во дворот на теолошкиот факултет во Капиштец беше отслужена Света Божествена Литургија. Со Литургијата чиноначаствуваше Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски Г.Г. Стефан во сослужение на Митрополитите, Повардарски г. Агатангел и Брегалнички г. Иларион.
 
 
Повеќе...
 
Богојавление - Водици
20.01.2009.
 
Sample Image  
 

БОГ СЕ ЈАВИ!
Повеќе...
 
<< Почеток < Претходна 1 2 Следна > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 12