Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
С О О П Ш Т Е Н И Е
27.02.2008.

Sample Image
    Повардарската епархија на МПЦ, ги известува и повикува своите верници, дека секој петок почнувајки од 29. 02. 2008 год., од 14 до 16 часот во просториите на Повардарската епархија во Велес, ќе имаат можност да добијат бесплатни правни консултации и совети од страна на адвокатот г-дин Ванчо Шехтански.

 
Архиерејска Литургија - Скопје
26.02.2008.


 

 

На 25. 02. 2008 год., во неделата на блудниот син, во црквата на „Света Петка во Скопје, Архиерејска Божествена Литургија отслужи Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение со Митрополитот Европски г. Пимен.

 

Повеќе...
 
Едиција „Библиски настани“ - стрип број 2
21.02.2008.
 
Sample Image
 
Излезе од печат вториот број од илустрираната едиција „Библиски Настани“
во кој е обработен расказот за Јосиф.
Повеќе...
 
Архиерејска Литургија - Бигорски манастир
21.02.2008.

 
 
Sample Image
 
На 20. 02. 2008 год,. ден среда, беше отслужена Света Архиерејска Литургија во Бигорскиот манастир. Со Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Дебарско-кичевски и Плаошки г. Тимотеј, а во сослужение на Митрополитот Повардарски г. Агатангел и архимандритот Партениј, како и монаштвото на Бигорскиот манастир.  
Повеќе...
 
Ново издание од „Ѓаконија“
20.02.2008.
 
 
Од издавачката дејност на хуманитарно-мисионерската дејност „Ѓаконија“, деновиве излезе од печат книгата „Преподобен Бенедикт Нурсиски - Светилник на западното монаштво“ подготвена од протоерејот Златко Ангелески. 
Повеќе...
 
<< Почеток < Претходна 1 2 Следна > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 11