Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
На Петровден во Папрадиште
13.07.2007.

                                        

Sample Image

 


Денот на Светите апостоли Петар и Павле – Петровден, беше одбележан во селото Папрадиште....

 

Повеќе...
 
Примање на Света тајна - свештенство
9.07.2007.

 

                       Sample Image         

Ракоположување на ѓаконот Димче Ставревски во свештенички чин......

Повеќе...
 
Православна Светлина - број II
5.07.2007.

 

                                           Sample Image


Излезе од печат новиот број на списанието на Повардарската епархија „Православна Светлина“......
 
Повеќе...
 
Примање на Света тајна - свештенство
2.07.2007.

 

                         Sample Image


Клирот на Повардарската епархија на Македонската православна црква збогатен за уште еден свештенички чин.

Повеќе...