Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Житија на Светители
7.07.2004.

 

КРАТКО  ЖИТИЕ НА СВЕТИ ВЕЛИКОМАЧЕНИК   ДИМИТРИЈ


 

                                                        Sample Image


 Овој славен и чудотворен светител се родил во Солун од благочестиви и благородни родители. Измолен од Бога, од бездетни родители, Димитриј беше нивен син единец, и поради тоа бил однегуван и воспитан со голема родителска грижа. 

Повеќе...