Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Божествена Литургија - Св. Талалеј
2.06.2010.
Sample Image    Sample Image
 
На денот кога Светата православна црква го чествува споменот на Светиот маченик Талалеј, кој маченички пострада заради Христа во 284 година, беше отслужена Света Божествена Литургија во црквата „Св. Никола“ во Башино село, крај Велес. Литургија ја отслужи парохискиот свештеник Јованче Илиев во сослужение на ѓаконот Влатко Стоименов.
Повеќе...
 
<< Почеток < Претходна 1 2 Следна > Крај >>

Резултати 10 - 10 од 10