Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Донација во црковната кујна во Велес
5.05.2009.

Sample Image

 

Црковната кујна во Велес во соработка со Фондацијата Фокус вчера започна со делење на витамизирани млечни стапчиња кои ги доби како донација од фирмата „Кенди" за проектот „365 дена по еден денар". Првите чаши витамизирано млеко ќе ги испијат децата од сиромашките велешки семајства кои еден оброк во денот обезбедуваат преку црковната кујна.

 

 

Повеќе...
 
<< Почеток < Претходна 1 2 Следна > Крај >>

Резултати 10 - 10 од 10