Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Групно крштевање на Матка (01.09.2007)
3.09.2007.

 

Sample Image

 

Драги браќа и сестри!

Денес, по ваша слободна волја, крштевајќи се во водите на реката Треска, исто онака како што и Самиот Господ Исус Христос беше крстен од Св. Јован Крстител во водите на реката Јордан, вие ќе станете членови на Светата православна црква.

Повеќе...
 
<< Почеток < Претходна 1 2 Следна > Крај >>

Резултати 10 - 10 од 10